Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Jadłospis

Imieniny obchodzą:

Kalendarium

04 października 2016 roku grupa III Jeżyki wybrała się do piekarni na ul. Łęczycką. Powitał nas właściciel piekarni pan Witosławski oraz piękny zapach świeżego pieczywa. Weszliśmy do pomieszczenia, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Nasz przewodnik-właściciel, dokładnie nam opowiedział, do czego służą poszczególne urządzenia. Pokazał nam również różne gatunki mąki, z której wyrabiany jest chleb. Naszą ciekawość wzbudził ogromny piec do wypiekania chleba i bułek. Dowiedzieliśmy się również, w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Pan Witosławski obdarował dzieci gorącymi bułeczkami i ciastkami, które po przyjściu do przedszkola zostały zjedzone z apetytem.

 

Od 19 - 26 września w naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przez cały tydzień zaplanowane były działania, które nasze przedszkolaki z ogromną radością realizowały.Finalnie nasze przedszkolaki przemaszerowały przez uliczki osiedlowe z balonami i instrumentami perkusyjnymi śpiewając piosenkę "Poznań - moje miasto".
26 września 2016 r. grupa III „Jeżyki pojechała do Areny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. W imprezie uczestniczyło 5 poznańskich dzielnic: Jeżyce, Stare Miasto, Nowe Miasto, Grunwald, Wilda.
Każda z dzielnic prezentowała wybrany taniec: był to Polonez, Walc, Polka, Zorba i Menuet w wykonaniu dzieci z naszej dzielnicy.
Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie. Tyle radości sprawia dzieciom bycie przedszkolakiem!

               Dnia 17 czerwca w grupie VI „Sowy” odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkola.

Kolejna grupą, która pożegnała się z przedszkolem, była grupa III „Jeżyki”,  która uroczystość pożegnania przedszkola obchodziła 22 czerwca.

Dzieci przygotowały dla swoich rodziców i zaproszonych gości wspaniałe występy. Po udanej części artystycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

                 22 czerwca dzieci z grupy IV „Pszczółki” zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie „Morskie opowieści”. Zaprezentowały je również przed społecznością przedszkolną. Barwne stroje i bajkowa sceneria uświetniły wspaniały występ dzieci.

Piraci z Karaibów podczas pasjonującej i pełnej przygód morskiej podróży zdobyli upragniony skarb.

            21 czerwca nauczyciele oraz pozostali pracownicy przedszkola, przygotowali niespodziankę. Po raz kolejny wystawili bajkę dla dzieci. W tym roku była to „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” .   Panie w kolorowych strojach wcieliły się  w rolę krasnoludków, myśliwego, złej królowej, lustra i  Śnieżki i narratora.  Przygotowano również  bajkową dekorację.

W przedstawienie wpleciono również elementy poznańskie a także zachęcające dzieci do zdrowego odżywiania.  Dzieci z entuzjazmem przyjęły występy swoich pań. Na zakończenie nagrodziły wszystkich gromkimi brawami.

                 15 czerwiec to dzień naszej przedszkolnej wycieczki.  W tym dniu pojechaliśmy autokarami do Deli Parku.  Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Pobyt w Deli Parku rozpoczęliśmy od zwiedzania mini zoo, podniebnej eko wioski, parku miniatur, w którym znajdują się znane budowle świata. Podziwialiśmy również gigantyczne owady. Dzięki rozmiarom  na ekspozycji można obejrzeć to co na co dzień jest niedostrzegalne. Zgromadzono tutaj chronione gatunki owadów, które można spotkać w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Największą radość sprawiły dzieciom zabawy na placach zabaw i dmuchańcach. Był również czas na  biwak. 

            8 czerwca nauczycielki grupy III „Jeżyki”, Pani Ania i Pani Hania zorganizowały konkurs wiedzy o Poznaniu. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci z zerówki z pobliskiej Szkoły Podstawowej Nr 46.

            6 czerwca 2016 roku  grupa V „Wiewiórki” i VI „Sowy” udały się do leśniczówki w Antoninku. Wyjazd odbył się z inicjatywy Pani Anny Andrusieczko, mamy Damiana z grupy V.  Dzieci spędziły dzień na zabawie i grach sportowych. Odbyło się również ognisko, podczas którego dzieci upiekły przepyszne kiełbaski.

                1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na dzieci czekało mnóstwo atrakcji sportowych i zabaw .  Przygotowano następujące konkurencje sportowe: tory przeszkód, przejście przez tunel, rzuty do celu, przejście po równoważni, bieg slalomem z woreczkami na tacy. 

Po zakończonej zabawie  czekała na dzieci niespodzianka. Dzieci otrzymały bańki mydlane.

W naszym przedszkolu odbyła się wystawa fotografii związanych z Poznaniem. Autorami prac są mieszkańcy Osiedla Warszawskiego, pasjonaci fotografii: Pan Julian Dworzecki i Pani Renata Olińska – Dworzecka.

Autorom prac serdecznie dziękujemy za przygotowanie wystawy.

Popularne

 •  Jadłospis

    ...

 •  Nasza historia

  ...

 •  Wyprawka 3-latka - ekwipunek dla debiutanta

  OTO LISTA RZECZY, KTÓRE NA PEWNO PRZYDADZĄ SIĘ POCZĄTKUJ...

 •  Ramowy rozkład dnia

  Przedstawiamy poniżej nasz rozkład dnia:...

 •  Galeria

  Galeria zdjęć widoczna jest tylko dla zalogowanych użytkowni...